Lojistik Önlisans Uzaktan Eğitim

Program Hakkında

Lojistik alanında tematik bir yüksekokul olarak kurulan üniversitemizde eğitimler hem sektörel deneyime hem de gerekli akademik yetkinliğe sahip öğretim elemanlarınca verilmektedir.

Beykoz Üniversitesi Uzaktan Eğitim Önlisans Programı “Lojistik”, farklı bir alanda lisans-önlisans eğitimi alan ya da lise mezunu olup, kariyerinde yükselmeyi hedefleyen sektör çalışanlarına önemli bir fırsat sunuyor. Üstelik sektör çalışanlarına %40 burs olanağı ile.

Çalışma Alanları

Lojistik sektörünün lojistik hizmet verenler, lojistik hizmet alanlar ve düzenlemeleri yapanlar olmak üzere üç ana boyutu vardır. Lojistik bölümünden mezun olan öğrencilerimiz hem lojistik hizmet veren, hem lojistik hizmet alan, hem de lojistik uygulamaları düzenleyen kurumlarda istihdam imkânlarına sahiptir. Ayrıca dikey geçiş yaparak lisans eğitimlerini tamamlayan mezunlar lisansüstü eğitimleriyle birlikte akademik alanda da istihdam imkânı bulabilirler.

Dikey Geçiş Yapılabilecek Lisans Programları

İşletme, Lojistik Yönetimi, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Ulaştırma ve Lojistik, Uluslararası Finans, Uluslararası Lojistik, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık, Uluslararası Lojistik Yönetimi, Uluslararası Ticaret, Uluslararası Ticaret ve Lojistik, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi


Lojistik Uzaktan Eğitim Dersleri

1. Yarıyıl
Ders Kodu Ders Adı
50031YETUZ-YGP2041 Yetkinlik Geliştirme Programı I
50231YEEUZ-ING1011 İngilizce I
50311TATUZ-EKO3011 Genel Ekonomi
50411TATUZ-ISL3031 Muhasebe
50413METUZ-DIT0011 Dış Ticaret İşlemleri I
50413TATUZ-ISL3021 İşletme Yönetimi
50413TATUZ-LOJ0021 Lojistik Yönetimi
50414TATUZ-ISL3041 Pazarlama Yönetimi
50421GETUZ-HUK2031 Temel Hukuk
2. Yarıyıl
Ders Kodu Ders Adı
50231YEEUZ-ING1022 İngilizce II
50311METUZ-DIT0032 Uluslararası İktisat
50413METUZ-DIT0022 Elektronik Ticaret
50413METUZ-DIT0042 Dış Ticaret İşlemleri II
50414METUZ-DIT0052 Uluslararası Pazarlama
50421GETUZ-HUK2062 Ticaret Hukuku
50541GETUZ-TMA2072 Ticari Matematik
Yetkinlik Geliştirme Dersi I (Önlisans)
3. Yarıyıl
Ders Kodu Ders Adı
50222YETUZ-ATA1043 Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi
50232YETUZ-TRK1033 Türk Dili
50417IUTUZ-IUE2093 İşyerinde Uygulama Eğitimi
4. Yarıyıl
Ders Kodu Ders Adı
50031YETUZ-YGP2103 Yetkinlik Geliştirme Programı II
50231MEEUZ-ING2123 Mesleki İngilizce
50311METUZ-DIT0084 Türkiye Ekonomisi ve Avrupa Birliği
50411METUZ-DIT0064 Dış Ticaret İşlemleri Muhasebesi
50412METUZ-DIT0094 Uluslararası Finans
50413METUZ-DIT0074 Serbest Bölgeler ve Dış Ticaret Teşvikleri
50413METUZ-DIT0104 Gümrük İşlemleri
Yetkinlik Geliştirme Dersi II (Önlisans)

Sıkça Sorulan Sorular

Diplomanızda Uzaktan Eğitim yazmaz. Normal eğitimlerden (Örgün Eğitim ve İkinci Öğretim) mezun öğrencilerimiz gibi diplomaya sahip olursunuz.

Evet. Dört yıllığa tamamlamak için DGS’ye (Dikey Geçiş Sınavı) girme seçeneğiniz vardır.

Uzaktan eğitim programlarının dersleri birçok değişik şekilde eğitim yönetim sistemine yüklenmektedir. Öğrenci kendisine verilen kullanıcı adı ve parola ile sisteme girebilmekte ve kendisine atanan dersleri ve içerikleri görebilme ve izleyebilmektedir. Dersler haftalık olarak açılmakta ve yarıyıl boyunca açık kalmaktadır.

Dersler, senkron (eşzamanlı) ve asenkron (farklı zamanlı) anlatımlar olmak üzere iki ana grupta toplanmaktadır. Senkron anlatımlar, oluşturulan sanal sınıflarda öğretim görevlisi ile öğrencilerin webcam ve mikrofon aracılığı eşzamanlı olarak bir araya geldiği canlı oturumlardır. Asenkron anlatımlar ise öğretim görevlileri tarafından hazırlanıp web tabanlı sunuşa hazır hale getirilen, podcast (sesli/görüntülü ders anlatımı) uygulamaları, sunumlar, okuma metinleri, kaynak dosyalar, örnek olaylar, sözlükler, videolar, grafik ve animasyonlar olarak oldukça geniş bir yelpazede toplanabilir.

Programlarda 3 farklı sınav türü uygulanmaktadır. Bunlar; dönem içerisinde haftalık olarak verilen Kısa Sınavlar (quiz), yarıyıl ortasında Ara Sınav ve sonunda da Yarıyıl Sonu Sınavıdır.
Yarıyıl Sonu Sınavı (Final) haricinde tüm sınav uygulamaları web üzerinden gerçekleştirilmektedir.  Yarıyıl Sonu Sınavı okul yerleşkesinde akademik takvimde belirtilen tarihler arasında yapılmaktadır.

Uzaktan eğitim sisteminde çevirim-içi sosyal araçlar olarak adlandırılan birçok uygulama bulunmaktadır. Öğretim görevlisi de dahil olmak üzere her kullanıcının profil sayfası, mesaj kutusu, blog ve duyuru alanı bulunmaktadır. Bunun dışında öğrencilere kurum tarafından verilen e-posta adresleri de sistemde görüntülenmektedir. Çevirim-içi kullanıcılar anlık olarak sistem üzerinde görüntülenmekte ve anlık sohbet imkanı sağlayan sohbet odalarını kullanabilmektedirler.

Beykoz Üniversitesi öğrenci hizmet birimlerinin sundukları dışında uzaktan eğitim öğrencilerinin dönem içerisinde karşılaşabilecekleri akademik sorunları çözmek üzere Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi, Akademik Danışmanlık Birimi, teknik sorunları çözmek üzere Bilgi işlem Müdürlüğü görev yapmaktadır.

Yarıyıl Sonu Sınavı hariç tüm uzaktan eğitim ders ve sınav uygulamaları web tabanlıdır. Bu uygulamalara erişebilmek için bir web tarayıcısı ve internet bağlantısı olması yeterlidir.  Eğitim Yönetim sistemini kullanmak ve dersleri izleyebilmek için en temel bilgisayar kullanım bilgisine sahip olmak yeterlidir. Herhangi bir özel yetenek ve bilgi gerekmemektedir. Bununla birlikte, sistemin nasıl kullanılacağı ve genel olarak öğrenciliğin nasıl geçeceği ile ilgili olarak Uzaktan Eğitim Koordinatörlüğü tarafından öğrencilere her akademik yıl başlangıcında bir alıştırma (oryantasyon) toplantısı gerçekleştirilmektedir.

Eğitim Yönetim Sistemi üzerinde gerçekleştirilen her türlü sınav uygulamasının sonucunu öğrenci sınavını tamamlar tamamlamaz öğrenmektedir. Sistem öğrenci yaptığı yanlışları, doğru cevapları, öğretim görevlisinin var ise soru ile ilgili yorumlarını sınav bitimini takibe raporlamaktadır.

Biz Sizi Arayalım

Uzaktan eğitim programlarımız, puan ve kontenjanlar hakkında detaylı bilgi için numaranızı bırakın, biz sizi arayalım.

BİZ SİZİ ARAYALIM

Uzaktan eğitim bölümleri puan ve kontenjanlar hakkında detaylı bilgi için numaranızı bırakın, biz sizi arayalım.